Jeszcze tylko do 29 stycznia osoby w wieku 13-20 lat mogą zgłaszać swoje projekty naukowe do Konkursu Naukowego E(x)plory.

Konkurs Naukowy E(x)plory daje szanse naukowego rozwoju młodzieży w wieku 13-20 lat. Już po raz szósty wystartowaliśmy z rekrutacją, która trwa do 29 stycznia 2017 roku. Przez ten czas przyjmujemy zgłoszenia projektów naukowych, które mają szansę znaleźć się w finale Konkursu Naukowego E(x)plory 2017. Podczas Konkursu Naukowego E(x)plory można poznać niezwykłych ludzi o podobnych zainteresowaniach, skonfrontować swój pomysł z autorytetami ze świata nauki, a przede wszystkim uwierzyć we własne naukowe możliwości. To powody, dla których pasjonaci nauki powinni spróbować zgłosić swój projekt naukowy.

Blisko 800 młodych naukowców w Konkursie Naukowym E(x)plory, ponad 17 000 uczestników Festiwali Naukowych E(x)plory oraz 800 innowatorów podczas Kongresów E(x)plory Innowacje  to bilans 5 lat E(x)plory. Od 2012 roku Fundacja Zaawansowanych Technologii pod szyldem E(x)plory popularyzuje naukę, wspiera młodych naukowców raz polskie innowacje.

Chodzi o to, żeby finalny produkt był jak najlepszy i do tego będę dążyć.

Joanna Jurek kako licealistka opracowała unikalny sposób dostarczenia leków bezpośrednio do komórek nowotworowych, a konkretnie – komórek raka trzustki, który jest niezmiernie trudny w leczeniu. Chodzi o to, by lek trafił w odpowiednie miejsce – tak, by nie rozprzestrzenił się po organizmie, np. usz...