Aż 26 osób zostało nagrodzonych w finale Konkursu Naukowego E(x)plory 2016! Fundacja Zaawansowanych Technologii oprócz 3 głównych nagród pieniężnych oraz nagród w postaci wyjazdów na prestiżowe konkursy zagraniczne, wręczyła nagrody specjalne od Partnerów E(x)plory. 

Wybraliśmy Innowatora Jutra. W tym roku po raz pierwszy zorganizowaliśmy plebiscyt internetowy. Celem było ukazanie jak ciekawymi ludźmi są Młodzi Naukowcy E(x)plory. Zanotowaliśmy 12931 głosów! Można stwierdzić, że Plebiscyt jako nowy projekt E(x)plory wzbudził zainteresowanie.

Jakub Szewczyk i Grzegorz Uriasz, Młodzi Naukowcy E(x)lory, którzy opracowali numeryczne metody raytracingu w zakrzywionej czasoprzestrzeni zgodnie z Ogólną Teorią Względności Einsteina, wygrali V. edycję Konkursu Naukowego E(x)plory. 

Lista osób przyjętych na staże.Alicja Barysz - Katedra Histologii i Embriologii Uniwersytetu Medycznego we WrocławiuAnna Lewandowska - Instytut Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej im. Mossakowskiego PAN w Pracowni Bioinżynierii Komórek MacierzystychWeronika Szczytowska - Instytutu Immunologii Uniwe...
Tydzień temu Igor Kaczmarczyk wrócił z Weizmann Institute of Science. To Instytut Badawczy, Światowy Uniwersytet, który specjalizuje się w studiach na wydziałach: matematyki, informatyki, fizyki, chemii, biochemii i biologii. Do Izraela przyjeżdżają najlepsi uczniowi, studenci, a także doktoranci z ...
Złoty i brązowy medal na Inespo, złoty medal na Infomatrix oraz czwarte miejsce na światowym konkursie Intel ISEF – oto ogólne podsumowanie osiągnięć Laureatów E(x)plory na konkursach międzynarodowych w 2016 roku.