Festiwal Naukowy E(x)plory zawita już po raz czwarty do Wrocławia. Wzorem lat ubiegłych, Fundacja Zaawansowanych Technologii organizuje go wspólnie z Wrocławskim Parkiem Technologicznym i Fundacją Pro Mathematica – Poprzez nasze festiwale promujemy naukę i zachęcamy młodzież do realizowania własnych projektów badawczych – mówi Joanna Gogolińska, dyrektor Fundacji. – Program Festiwalu jak co roku jest bogaty w ciekawe warsztaty i pokazy naukowe, jestem przekonana, że wszyscy pasjonaci nauki będą nimi usatysfakcjonowani. - Ciekawie zapowiada się także rywalizacja w regionalnym etapie Konkursu Naukowego E(x)plory, w której weźmie udział 31 projektów, w tym 3 z Wrocławia 2 z Oleśnicy i 1 z Bolesławca.

Konkurs Naukowy E(x)plory to największy w Polsce kierowany do młodzieży w wieku 13-20 lat konkurs, który pozwala zgłaszać projekty ze wszystkich dziedzin naukowych. W tym roku do konkursu zgłoszono blisko 160 projektów, 140 z nich weźmie udział w regionalnych etapach, które odbędą się w 5 miastach Polski. Do regionalnego etapu Konkursu Naukowego we Wrocławiu zakwalifikowało się 31 projektów. 7 kwietnia podczas Festiwalu Naukowego E(x)plory, jury składające się z ekspertów naukowych i biznesowych, wyłoni finalistów, którzy otrzymają akredytację do krajowego Finału Konkursu Naukowego E(x)plory w dniach 18-21 października w Gdyni. Tam Młodzi Naukowcy będą walczyć o atrakcyjne nagrody: stypendia na rozwój projektu w wysokości 10 tys. zł, 7 tys. zł i 5 tys. zł, możliwość reprezentacji Polski na prestiżowych konkursach naukowych zagranicą oraz o nagrody specjalne fundowane przez partnerów konkursu (udział w programach stażowych i mentorskich).

Podczas Festiwalu we Wrocławiu, prezentacjom projektów konkursowych będzie towarzyszyć bogaty program pokazów i warsztatów naukowych, skierowanych do młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. W programie m.in. pokazy mrożących krew w żyłach eksperymentów, wykłady o wirtualnej rzeczywistości, warsztaty z optyki, design thinking i genetyki. Udział w festiwalu jest bezpłatny, zgłoszenia można przesyłać na adres wroclaw@explory.pl Pełen program wydarzenia jest dostępny na www.explory.pl Festiwal Naukowy E(x)plory we Wrocławiu, jest jednym z pięciu regionalnych festiwali, jakie Fundacja Zaawansowanych Technologii organizuje w ramach VI już edycji Programu E(x)plory. Obok Wrocławia, festiwale goszczą także w Szczecinie, Warszawie, Toruniu oraz Podzamczu koło Kielc. Wydarzenie finałowe E(x)plory 2017, czyli Gdynia E(x)plory Week odbędzie się w dniach 18-21 października 2017 w Gdyni. W tegoroczną edycję E(x)plory zaangażowało się ponad 60 partnerów.

Zobacz projekty Młodych Naukowców biorących udział w regionalnym etapie Konkursu Naukowego E(x)plory we Wrocławiu

 

Udostępnij ten artykuł: