Program mentorski Explory 2015-2018

E(x)plory wspiera projekty Młodych Naukowców, oferując im m.in. program mentorski. To jedna z nagród w Konkursie Naukowym E(x)plory. Wsparcie młodych talentów odbywa się przy współpracy z PwC oraz Startup Hub Poland . PwC to globalna organizacja świadcząca profesjonalne usługi doradcze, Startup Hub Poland – fundacja powołana do tworzenia międzynarodowego środowiska specjalistów, pionierów innowacji.

Już po raz kolejny, PwC oraz Stratup Hub Poland zaoferowali program mentorski dla uczestników E(x)plory jako nagrodę dla wyróżnionych projektów, pierwszy taki cykl spotkań odbył się w 2015 roku. Dzięki możliwości pracy z mentorem Młody Naukowiec poznaje swoje mocne strony oraz dąży do realizacji własnego potencjału. Celem programu jest wsparcie odkrytych talentów, wyposażenie ich w narzędzia oraz wiedzę biznesową, która pozwoli im skutecznie rozwijać oraz komercjalizować efekty ich prac.

Mentoring Indywidualny

W październiku 2018 roku finalista Konkursu Naukowego E(x)plory 2014 Damian Mayer rozpoczął współpracę z mentorem dr inż. Dawidem Nidzworskim. Przez rok Damian i Dawid pracować będą wspólnie nad realizacją zawodowych celów Damiana.

Damian Mayer to pasjonat rakiet i kosmosu. Od 8 lat aktywnie zajmuje się modelarstwem rakietowym, a w wieku 16 lat zaczął budować swoją pierwszą rakietę, która przekroczyła prędkość dźwięku. Rok temu wyjechał na studia Aerospace Engineering do Londynu i w tej chwili tam mieszka i studiuje. Prowadzi firmę Near Space Technologies. W lutym 2019 roku Near Space Technologies dołączyło do Spartaqs Group, gdzie w ramach konsorcjum będzie pracować nad innowacyjną platformą kosmiczną.

Dr inż. Dawid Nidzworski to przedsiębiorca, naukowiec, absolwent Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej oraz Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG-GUMed. Laureat programów VENTURES FNP, IMPULS FNP oraz programu LIDER NCBiR.CTO SensDX. SensDX opracowuje i rozwija technologię testów diagnostycznych dla ludzi i zwierząt, które precyzyjnie, w warunkach domowych, wykrywają rodzaje określonych patogenów.

Kluczowe dla relacji Mentor-Młody Naukowiec są:

 

Wzajemnie zaufanie, zrozumienie, empatia, zasada poufności, szacunku.Partnerska relacja między Mistrzem, a jego Młodym Naukowcem.Zorientowanie na odkrywanie i rozwijanie potencjału Młodego Naukowaca.
   
Opieranie się na inspiracji, stymulowaniu, przywództwie.Ewaluacja i doradztwoPomoc w programowaniu sukcesu Młodego Naukowca