FESTIWAL NAUKI I TECHNOLOGII E(X)PLORY

Festiwal Nauki i Technologii odbywa się w ramach wydarzenia Gdynia E(x)plory Week. To wielkie święto nauki organizowane przez Fundację Zaawansowanych Technologii od 2012 roku. Skupia ono społeczność pasjonatów nauki i specjalistów, a przede wszystkim młodych naukowców z całej Polski. 

Festiwal inspiruje i pobudza ciekawość uczestników. To aż trzy dni warsztatów, wykładów i pokazów naukowych, skierowane do młodzieży szkolnej. To także eksperymentowanie i dobra zabawa, bo podczas zajęć, każdy ma szansę wcielić się w rolę szalonego naukowca i przeprowadzić doświadczenia naukowe pod okiem ekspertów. Festiwal Nauki i Technologii odwiedza kilkuset uczniów dziennie. 

Każdego roku organizatorzy starają się zapewnić moc atrakcji zapraszając na wydarzenie gości specjalnych. W 2018 roku był nim twórca popularnego kanału na YouTubie "Uwaga! Naukowy Bełkot" - Dawid Myśliwiec, który odwiedzi Festiwal również w edycji 2019! Z kolei ostatniego dnia wydarzenia odbyło się spotkanie z uczestnikami Zimowej Narodowej Wyprawy na K2 2017/2018 - Arturem Małkiem i Maciejem Bedrejczukiem. 

W programie Festiwalu ponadto: spotkanie w planetarium, warsztaty z kolektywem Crazy Nauka oraz Smart Lab, a także z przedstawicielami Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia.

Festiwal Nauki i Technologii odbędzie się 23-25.10.2019 w Pomorskim Parku Naukowo-Technologiczny w Gdyni. Program wydarzenia i informacja o zapisach  TUTAJ.