Program E(x)plory

Jest flagowym przedsięwzięciem Fundacji Zaawansowanych Technologii, łączy on młodych naukowców i autorytety naukowe, start-up’y oraz duże przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe i instytucje publiczne, media ogólnopolskie i regionalne, szkoły, edukatorów i najlepsze uczelnie wyższe, duże miasta i małe miejscowości. E(x)plory to największa w Polsce inicjatywa wpierająca utalentowaną młodzież w realizacji innowacyjnych projektów naukowych oraz promująca ich osiągnięcia na arenie międzynarodowej.

E(x)plory jest programem, który odkrywa naukowe talenty. Od 2012 roku stworzyliśmy społeczność ponad 800 młodych naukowców, którzy zgłosili do naszego konkursu 682 projektów naukowych. 57 młodych naukowców reprezentowało Polskę na międzynarodowych konkursach naukowych, 72 naukowcom pomogliśmy skomercjalizować i rozwijać swoje projekty, dzięki stażom i programom monitoringowym.

W ramach E(x)plory organizujemy wydarzenia, które popularyzują naukę, innowacje, a także stwarzają możliwości poznania młodych i twórczych naukowców z inwestorami. Do tej pory zorganizowaliśmy 22 festiwale naukowe w różnych miastach Polski, w których wzięło udział łącznie 17 450 pasjonatów nauki, odbyło się 525 warsztatów i pokazów naukowych.

E(x)plory tworzy społeczność innowatorów i naukowców i innowacyjnego biznesu, dając im przestrzeń dla rozwoju pomysłów i projektów. W tym celu organizujemy Kongresy E(x)plory, podczas których młodzi innowatorzy, dojrzałe startupy, inwestorzy mogą się spotkać i nawiązać relację biznesową. Chcemy, aby wydarzenia te były źródłem inspiracji. Do tej pory w kongresach E(x)plory uczestniczyło 500 innowatorów. Program E(x)plory jest stale wspierany przez blisko 60 partnerów.