Gdynia E(x)plory Week 2018

Gdynia E(x)plory Week 2018 – 24-26.10.2018

Gdynia E(x)plory Week to największe w Polsce wydarzenie promujące naukę i nowoczesne technologie, które Fundacja Zaawansowanych Technologii organizuje wraz z Pomorskim Parkiem Naukowo-Technologicznym Gdynia od 2013 r. Gdynia E(x)plory Week to niezwykle bogaty program skierowany do młodzieży szkolnej, nauczycieli, studentów, start-upów, innowacyjnych firm, naukowców, przedstawicieli mediów, władz samorządowych i centralnych oraz wszystkich pasjonatów nauki i nowych technologii. Na wszystkich gości czekają warsztaty, pokazy naukowe, prezentacje konkursowe, debaty oraz panele dyskusyjne, organizowanych w ramach Festiwalu Nauki i Technologii E(x)plory, Kongresu E(x)plory oraz Krajowego Finału Konkursu Naukowego E(x)plory.

Krajowy Finał Konkursu Naukowego E(x)plory 2018 

Konkurs Naukowy E(x)plory jest największym w Polsce wydarzeniem, które pozwala młodym naukowcom w wieku 13-20 lat tworzyć i rozwijać innowacyjne projekty, poszerzać swoją wiedzę i wymieniać się doświadczeniami z innymi młodymi naukowcami, także za granicą. W tym roku do Konkursu zgłoszonych zostało ponad 160 projektów całej Polski, a autorzy 120 najlepszych projektów zaprezentowali je podczas Regionalnych Festiwali Naukowych E(x)plory, które odbyły się w Szczecinie, Wrocławiu, Bydgoszczy i Podzamczu k/Kielc. W finale, który odbył się w dniach 24-26 października w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia udział wzięło 35 projektów. Laureatów wybrało jury złożone z 19 autorytetów reprezentujących uznane instytucje naukowe i innowacyjne firmy.

ZOBACZ PEŁNĄ LISTĘ LAURETAÓW 2019!

VII Kongres E(x)plory

Kongres E(x)plory to miejsce, które łączy młodych innowatorów, dojrzałe startupy oraz inwestorów i biznes. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele nauki i biznesu, innowatorzy i startupowcy, którzy dzisiaj zmieniają otaczającą nas rzeczywistość. 

Do udziału w VII Kongresie E(x)plory tradycyjnie zaprosiliśmy wszystkie osoby zainteresowane rozwojem technologicznym, naukowym i  osobistym. Osoby stale poszukujące nowych rozwiązań oraz wsparcia w ich wdrażaniu. Osoby które posiadają osobiste doświadczenia i są chętne aby się nimi podzielić. Również, a nawet przede wszystkim, przedstawicieli biznesu, którzy są zainteresowani inwestycją w innowacyjne pomysły oraz młodymi talentami które potrzebują i szukają wsparcia.

Podczas VII Kongresu E(x)plory przyjrzeliśmy się bliżej zagadnieniu mentoringu oraz aktualnie bardzo popularnym i prężnie działającym programom mentoringowym. Czym jest mentoring i komu jest potrzebny? Kiedy powinniś-my pomyśleć o wsparciu mentorskim? Posłuchaliśmy doświadczonych mentorów oraz ich uczniów oraz zobaczyliśmy prezentacje projektów, które przez ostatni rok otrzymywały mentoringowe wsparcie.

VII Kongres E(x)plory w liczbach:

- 16 prelegentów
- 4 panele dyskusyjne i prezentacje o programach mentorskich, mentorach i uczestnikach
- 100 uczestników: przedstawiciele innowacyjnych przedsiębiorstw, start-upów, władz samorządowych i centralnych, funduszy, inkubatorów i akceleratorów, uczelni wyższych, instytucji naukowych, parków naukowych, klastrów, platform technologicznych.

Festiwal Nauki i Technologii E(x)plory 

Za nami Festiwal Nauki i Technologii E(x)plory, który odwiedziło ponad 3000 osób. W ramach Festiwalu odbyły się 42 wykłady, warsztaty, wycieczki i inspirujące spotkania. Gwiazdami wydarzenia byli: twórca kanału popularno-naukowego na Youtube„Uwaga! Naukowy bełkot” – Dawid Myśliwiec oraz himalaiści, uczestnicy zimowej, narodowej wyprawy na K2 – Maciej Bedrejczuki Artur Małek.

Odwiedzili nas wszyscy pasjonaci innowacji, młodzież szkolna, nauczyciele, media, rodziny z dziećmi.