Szkolny Festiwal E(x)plory stanowi część Programu E(x)plory, który wspiera utalentowaną młodzież w realizacji innowacyjnych projektów naukowych oraz promuje ich osiągnięcia na arenie międzynarodowej (patrz Konkurs Naukowy E(x)plory).

Tegoroczną, drugą edycją Szkolnego Festiwalu E(x)plory zorganizują aż trzy szkoły. 

Pierwszą wybraną przez nas szkołą jest Zespół Szkół nr 6 im. Jana III Sobieskiego w Jastrzębiu – Zdroju.

Kolejne dwie: Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Kwidzynie oraz Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku zdecydowały się na samodzielną organizację Festiwalu z naszym wsparciem merytorycznym. Festiwale zostaną zorganizowane pod koniec 2018 i na początku 2019 roku. Ich celem będzie wyłonienie projektów, które będą prezentowane podczas Regionalnych Etapów Konkursu Naukowego E(x)plory.

Pierwsza edycja Szkolnego Festiwalu E(x)plory odbyła się 15 grudnia 2018 roku w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Tarnowie. W konkursie wzięło udział 18 projektów, które oceniło powołane specjalnie na tę okazję jury, złożone ze specjalistów reprezentujących świat nauki i przedstawicieli szkoły. Ponadto szkoła zorganizowała w tym dniu wiele ciekawych wykładów i warsztatów.

Czytaj więcej o Szkolnym Festiwalu E(x)plory.

Projekt współfinansowany ze środków Ministra Edukacji Narodowej.

Udostępnij ten artykuł: