Przedłużamy rekrutację do Programu mentorskiego E(x)plory. Młodzi naukowcy i przedsiębiorcy mogą zgłaszać się po wsparcie do 4 lutego 2019. To szansa na otrzymanie wskazówek od starszych kolegów po fachu – ekspertów z dziedzin takich jak innowacyjna przedsiębiorczość, badania naukowe, marketing, modele biznesowe.

Nowe technologie, biznes i nauka to dziedziny, które rozwijają się z prędkością światła. Jeśli nie jest się na bieżąco ze wszystkimi nowinkami i rozwiązaniami, łatwo wypaść z obiegu. A jak w tym wszystkim mają odnaleźć się młodzi ludzie, dopiero wkraczający do świata przedsiębiorstw, start-upów, biznesu i badań naukowych? W tym roku, po raz pierwszy realizujemy „Program mentorski E(x)plory” dla osób między 18 a 25 rokiem życia. Mogą zgłosić się wszyscy, którzy chcą rozwijać własne projekty badawcze lub działalność biznesową związaną z nauką. Z całej Polski.

Od ośmiu lat organizujemy Konkurs Naukowy E(x)plory, w którym wzięło udział  ponad 1200 młodych naukowców realizujących własne projekty badawcze i tworzących wynalazki. Chcemy pomóc młodym innowatorom dalej rozwijać ich projekty – tłumaczy Joanna Gogolińska, dyrektor Fundacji Zaawansowanych Technologii. - Duża część projektów zgłaszanych do E(x)plory ma potencjał komercjalizacyjny, chcemy ja nadal wspierać. Nasz program mentorski dedykujemy zarówno byłym uczestnikom Konkursu, jak i wszystkim innym młodym innowatorom – dodaje.

Mentorzy

Nad młodzieżą, biorącą udział w Programie, będą czuwać wybrani przez Fundację specjaliści – mentorzy. Mentorzy ci, to wysokiej klasy, kompetentni eksperci, którzy doświadczenie zawodowe zdobywali w najlepszych instytucjach w Polsce i za granicą. Wśród prestiżowych placówek, z którymi są związani można wymienić: Politechnikę Warszawską, PwC, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, TEAL Action Learning Global. Mentorzy to jednak przede wszystkim ludzie, których pasją jest nauka oraz chęć dzielenia się nią z innymi.

Za każdym sukcesem, stoi zespół wspaniałych ludzi, w tym również mentorzy. Naszą rolą (jako mentorów) jest wspieranie w odkrywaniu i maksymalizowaniu potencjału podopiecznych (uczniów). Pomagamy wyznaczać wartościowe cele, zagrzewamy do ich osiągania, a jednocześnie przestrzegamy przed możliwymi błędami. Dajemy możliwość do czerpania wiedzy z naszego doświadczenia, wiedzy eksperckiej i kontaktów. Rola mentora to wspaniała przygoda, moc nowych inspiracji, ale jednocześnie też poważna misja i odpowiedzialność. Mówi Michał Rybak, jeden z ekspertów Programu mentorskiego. Od kilkunastu lat wspiera najzdolniejsze młode talenty, organizując ceniony Konkurs Czerwonej Róży, dla najlepszych studentów województwa pomorskiego. Jego podopieczni wygrywali prestiżowe konkursy biznesowe m.in. Intel Business Challenge, Gdyński Biznesplan, czy EUTOP50 w Parlamencie Europejskim.

 

 

 

 

 

Warsztaty i szkolenia

Uczestnicy Programu mentorskiego, oprócz wsparcia ekspertów będą mogli uczestniczyć w szkoleniach prowadzonych przez zewnętrznych specjalistów Programu E(x)plory. Szkolenia mają na celu wsparcie procesu mentorskiego. Pośród tematów szkoleń znajdą się m.in.: Własność intelektualna, Narzędzia cyfrowe, Zarządzanie projektem badawczym, metodologia badań.

Skorzystaj z wiedzy oraz doświadczenia wykwalifikowanych ekspertów. Zainspiruj się, zdobąć nowe umiejętności oraz poznaj ciekawych i kreatywnych ludzi.

Zrób pierwszy krok już dziś! Wypełnij oraz prześlij formularz rejestracyjny, który znajduje się tutaj.

Na zgłoszenia czekamy do 4 lutego 2019. Więcej w zakładce Program Mentorski E(x)plory oraz w Regulaminie programu.

Udostępnij ten artykuł: