25 stycznia 2019 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. dr. Wł. Gębika d. Polskie Gimnazjum w Kwidzynie odbędzie się Szkolny Festiwal E(x)plory pod patronatem Starosty Kwidzyńskiego

Szkolny Festiwal E(x)ploryw Kwidzynie jest pierwszym z trzech etapów Konkursu Naukowego E(x)plory, który ma na celu umożliwienie szkolnym pasjonatom nauki rozwijanie swoich zainteresowań, konfrontację własnych pomysłów z przedstawicielami świata nauki oraz zdobycie doświadczenia w prezentowaniu autorskich projektów naukowo-badawczych.  W Festiwalu weźmie udział 34 uczniów, którzy zaprezentują 15 projektów naukowych. Ich prace oceniać będzie 8 jurorów. Projekty, które zwyciężą otrzymają akredytację do regionalnych eliminacji Konkursu Naukowego E(x)plory.Podczas wydarzenia uczniowie zostaną również wyróżnieni przez Starostę Kwidzyńskiego. Nagrody specjalne ufundowały kwidzyńskie firmy KBR i Jabil.

W programie Festiwalu oprócz prezentacji projektów młodych, kwidzyńskich naukowców, wykłady i warsztaty naukowe. O tym, jak urządzenie elektroniczne może działać bez baterii opowie dr Grzegorz Lentka z Politechniki Gdańskiej a prof. Grzegorz Karwasz z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu wygłosi prelekcję „Skąd się bierze prąd?”.

Ponadto podczas Festiwalu odbędzie się spotkanie z podróżnikiem Piotrem Opacianem oraz himalaistą Tomaszem Domalewskim. Organizatorzy zadbali również o możliwość wzięcia udziału w ciekawych warsztatach m.in. „Po co przyrodzie zapach”, „Jaskółki na księżycu, czyli jak ptaki dokonują niemożliwego" czy „Programowanie i nowoczesne technologie, czyli jak zarobić na swoim pomyśle”.

Wydarzenie jest otwarte i bezpłatne dla wszystkich zaineresowanych.

Program wydarzenia dostępny jest tutaj.

Zadanie jest współfinansowane ze środków Ministra Edukacji Narodowej.

Udostępnij ten artykuł: