Zbliża się Regionalny Festiwal Naukowy E(x)plory z ciekawym programem wykładów i warsztatów naukowych. To również drugi etap Konkursu Naukowego E(x)plory, podczas którego młodzi naukowcy z całej Polski będą walczyć o miejsca w finale na Gdynia E(x)plory Week 2019. Wydarzenie odbędzie się 15 marca w Technoparku Pomerania w Szczecinie. Gospodarzami Festiwalu są Urząd Miasta Szczecin oraz Technopark Pomerania. Partnerem Festiwalu jest Regionalny Program Operacyjny Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020. 

21 projektów naukowych, w tym 4 ze Szczecina, będzie można zobaczyć w Technoparku Pomerania 15 marca. Młodzież pasjonująca się nauką i innowacjami zaprezentuje swoje projekty z różnych dziedzin m.in.: biologii, inżynierii czy chemii. Wszystko to za sprawą regionalnych rozgrywek Konkursu Naukowego E(x)plory.

PROJEKTY ZAKWALIFIKOWANE DO REGIONALNEGO ETAPU KONKURSU NAUKOWEGO E(X)PLORY W SZCZECINIE

Prezentacjom projektów naukowych towarzyszy jak zawsze Regionalny Festiwal Naukowy E(x)plory, który w Szczecinie ma miejsce już po raz piąty! Pasjonaci nauki będą mieli okazję wziąć udział w ciekawych wykładach i pokazach naukowych. Wcielą się w rolę mikrobiologa klinicznego i będą obserwować niewidoczny świat mikroorganizmów podczas pokazu Zobaczyć niewidoczne. Dowiedzą się Jak oszukuje nas mózgna wykładzie mgr Anny Starkowskiej, PUM. Poznają mechanizm działania rynku od podstaw podczas gry Chłopska szkoła biznesuorganizowanej przezCentrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej, WUP. Będą badać świat dźwięków na warsztacie pt. Dźwięki”, dr Katarzyna Kołacz. Wysłuchają wykładów, takich jak Czy bakterie naprawdę są takie groźne?” dr n. med. Katarzyna Galant, PUM.

Wydarzenia festiwalowe są dostępne dlaklas 7 i 8 szkół podstawowych, klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych (13-18 lat), które mogą 15 marca odwiedzać Technopark Pomerania. Udział jest bezpłatny, ale obowiązują wcześniejsze zapisy. Zgłoszenia można przesyłać na adres szczecin@explory.pl.

Pełny program wydarzenia dostępny jest TUTAJ.

Udostępnij ten artykuł: