Zapraszamy na wyjątkowy Explory Day - wydarzenie dla dyrektorów warszawskich szkół, nauczycieli, przedstawicieli instytucji edukacyjnych, naukowych i samorządowych.
Explory Day już 9 maja 2024, w Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń.

Podczas wydarzenia zostaną przedstawieni finaliści i ich projekty przeddzień udziału w Konkursie Naukowym Regeneron ISEF w Los Angeles (USA). 

W programie także prezentacja opiekuna naukowego jednego z wyróżnionych Laureatów i przedstawiciela Urzędu Patentowego a następnie angażująca debata z przedstawicielami instytucji edukacyjnych, samorządowych, laureatów konkursu, przedstawicieli uczelni, firm oraz przedstawicieli Fundacji Zaawansowanych Technologii, która ma na celu wypracowanie dobrych praktyk oraz nowych pomysłów na otwieranie utalentowanych uczniów na świat i jego wyzwania. 

Zależy nam na poznaniu, wypracowaniu i stworzeniu takiej listy aby różnorodne działania wspierające i rozwijające młodzież, które dają uczniom możliwość rozwijania swoich umiejętności i pasji, a także angażują w praktyczne doświadczenia i uczenie się poprzez działanie ujrzały światło dzienne na większą skalę i aby zaopiekować i zainspirować młodzież do aktywności badawczej. 

Liczba miejsc jest ograniczona pojemnością Sali. O zapisach decyduje kolejność zgłoszeń. 

Zapisów prosimy dokonywać za pomocą formularza dostępnego pod linkiem: https://forms.office.com/e/zENXZ71FkX 

Spotkanie poprowadzi Oktawia Gorzeńska

__________________________________________________________

Plan wydarzenia:

10.30-10.40 Otwarcie wydarzenia, przywitanie gości i wprowadzenie do tematyki. 

10.40-11.00 Prezentacje wyróżnionych projektów Explory - reprezentantów Polski na Konkursie ISEF oraz sesja Q&A 

11.00-11.05 Wystąpienie wprowadzające, dr Piotr Zakrzewski, przedstawiciel Zarządu Urzędu Patentowego 

11.05-11.10 Wystąpienie inspirujące, Stanisław Barański, opiekun naukowy Laureata E(x)plory, uczestnika wyjazdu na ISEF USA. 

11.10-11.20 Rozmowa z Laureatami, prezentacja projektów 

11.20-11.30 Przerwa kawowa 

11.30-12.20 Debata, wypracowanie listy dobrych praktyk w zakresie narzędzi wspierania uczniów w ich aktywności badawczej oraz w uczestniczeniu w międzynarodowej przestrzeni talentów. 

12.20-12.40 Podsumowanie wydarzenia, networking uczestników 

 

Udostępnij ten artykuł: