Explory | Konkurs, Festiwale i Wydarzenia | STEAM | Młode Talenty

Explorer Igor Kaczmarczyk

Igor Kaczmarczyk – doktorant w Grupie Badawczej Maxa Plancka w MCB UJ w Krakowie, absolwent Instytutu Weizmana w Izraelu. Laureat i finalista wielu konkursów naukowych, m.in. Explory (2014, 2015, 2016), EUCYS (2016), Złoty Medal Chemii (2019). Współpracował z laureatką Nagrody Nobla z chemii, Prof. Adą Yonath. Jest współodkrywcą nowej rodziny receptorów światła, która w 2022 roku została opisana w czasopiśmie Nature Structural and Molecular Biology. Aktualnie pracuje nad strukturami enzymów modyfikujących RNA. W 2022 roku znalazł się na liście 25under25 magazynu Forbes w kategorii Nauka.

Igor otrzymał również możliwość realizowania swojego projektu “AMBER LAB – poszukiwanie substancji aktywnej odpowiedzialnej za właściwości bakteriobójcze ekstraktu z bursztynu bałtyckiego”, dzięki wsparciu Fundacji Empiria i Wiedza.

Igor Kaczmarczyk realizuje projekt “AMBER LAB – Badanie bakteriobójczych właściwości ekstraktów z bursztynu” w ramach realizacji Grantu Fundacji Zaawansowanych Technologii, w partnerstwie Fundacji Empiria i Wiedza

author avatar
Ewa Babicka
Skip to content