O nas OLD

Explory flagowym przedsięwzięciem Fundacji Zaawansowanych Technologii, łączy on młodych naukowców i autorytety naukowe, start-up’y oraz duże przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe i instytucje publiczne, media ogólnopolskie i regionalne, szkoły, edukatorów i najlepsze uczelnie wyższe, duże miasta i małe miejscowości. Explory to największa w Polsce inicjatywa wpierająca utalentowaną młodzież w realizacji innowacyjnych projektów naukowych oraz promująca ich osiągnięcia na arenie międzynarodowej.

Konkurs Explory na projekty naukowe STEAM (badawcze i inżynierskie) dla młodzieży w wieku 13-20 lat. Każdy ze zgłoszonych projektów musi być rozwijany w jednym z siedemnastu Celów Zrównoważonego Rozwoju. Tworzymy wyjątkową społeczność – 12 lat Programu Explory to 4.300 Młodych Talentów i ponad 2.400 projektów badawczych i inżynierskich oraz ok. 190 wydarzeń dla ponad 56 tys. uczestników. O wyborze najlepszych pomysłów decydowało już ponad 191 jurorów.

Explory tworzy społeczność innowatorów i naukowców i innowacyjnego biznesu, dając im przestrzeń dla rozwoju pomysłów i projektów. W tym celu organizujemy Kongresy Explory, podczas których młodzi innowatorzy, dojrzałe startupy, inwestorzy mogą się spotkać i nawiązać relację biznesową. Chcemy, aby wydarzenia te były źródłem inspiracji. Program Explory jest stale wspierany przez blisko 100 partnerów.

EWA BABICKA

Specjalistka ds. komunikacji i promocji

KATARZYNA DZIADKO

Młodsza specjalistka ds. komunikacji i fundrisingu

PAULINA KARPIŃSKA

Koordynator ds. jakości i procesow

DOROTA BRAZIEWICZ

Dyrektor Programu Explory

EWELINA GÓRSKA-BOLESTA

Koordynatorka Konkursu Explory

ROBERT PRUSZCZYŃSKI

Koordynator Programu Szkolnych Festiwali Explory

JOANNA BRZOSKOWSKA

Koordynatorka wydarzeń Explory

WŁADYSŁAW HALBERSZTADT

Prezes Zarządu FZT

ANNA URBAN-MARCINKIWICZ

Dyrektor ds. rozwoju

[instagram-feed feed=1]
Skip to content