GDYNIA EXPLORY WEEK

Gdynia ponownie stanie się stolicą młodych talentów! 

Już 23-25 października 2024 spotkamy się w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia, by poznać najlepsze, innowacyjne projekty badawcze młodych badaczy i wynalazców. Gdynia Explory Week to również okazja do wzięcia udziału w  wykładach naukowych, warsztatach i dyskusjach w ramach Festiwalu Nauki i Technologii oraz Konferencji Talentowej Explory. 

Krajowym Finale Konkursu Explory weźmie udział 35 projektów, a oceniać je będzie grono eksperckiego jurorów – autorytetów ze świata nauki i biznesu. Młode talenty walczą o stypendia naukowe na rozwój projektów w wysokości 15, 10 i 7 tysięcy złotych,oraz akredytację do największego na świecie konkursie naukowego – REGENERON ISEF w USA oraz nagrody specjalne ufundowane przez partnerów Programu Explory.  

Do udziału w Festiwalu Nauki i Technologii w ramach październikowego wydarzenia zaprosimy uczniów szkół z województwa pomorskiego. Przygotowujemy dla nich bogatą ofertę wykładów i warsztatów, porozmawiamy m.in. o karierze w sektorze kosmicznym i dowiemy się o tym, co kryje się głęboko pod ziemią oraz głęboko w oceanach

 Najważniejsze punkty Gdynia Explory Week:: 

  • Krajowy Finał Konkursu Explory
  • Spotkanie z młodymi uczestnikami REGENERON ISEF 2023 – największego na świecie konkursie naukowego.
  • Konferencja STEAMers & DREAMers
  • Pitching projektów konkursowych w podziale tematycznym: Człowiek, Środowisko, Technologia.
  • Festiwal Nauki i Technologii Explory.